Ja – od niedawna szczecinianka tęskniąca za wsią, jej spokojem i zapachami… od jeszcze bardziej niedawna szczęśliwa mężatka. Socjolożka z zawodu, musiejąca się troszkę przekwalifikować, aby zarabiać na chlebek. Romantyczka, która chce widzieć w życiu cel i za nim podążać 🙂

No już wystarczy, teraz  o blogu 🙂

JakUszyc.com powstał z myślą o tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w krawiectwie. Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki (nie tak dawno temu!) przeszukiwałam strony internetowe w poszukiwaniu kursów, które pokazałyby, jak można coś fajnego uszyć. Zajmowało mi to baaardzo dużo czasu… I tak narodził się pomysł, by powstał blog, na którym będę zamieszczać swoje pomysły oraz innych blogowiczek . Bardzo mnie to wciągnęło, do tego stopnia, że mój mąż był zazdrosny o mojego „blogowego kochanka” ;).  Do głowy przychodzą mi coraz to nowe pomysły, więc mam nadzieję, że blog będzie się cały czas zapełniał, i że znajdziecie na nim rzeczy, które Was interesują.

Tyle tytułem małego wstępu. A więc…

Jeśli:

  • szukasz kursów – jak uszyć w prosty sposób coś oryginalnego i praktycznego 
  • potrzebujesz podstawowych informacji o sztuce szycia
  • szukasz informacji o ciekawostkach, wyprzedażach, sprawdzonych sklepach itp.

                                                                                                   ten blog jest dla Ciebie!

Aby zacząć naukę szycia ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat działania maszyny, tkanin, technik szycia. Taka wiedza ułatwi Ci  „złapanie dobrego kontaktu” z naszą  maszyną. Pozwoli również uniknąć wielu problemów na początku naszej drogi.

Zasadniczą częścią bloga są KURSY. W prosty i logiczny kursy przedstawiają sposób wykonania danej rzeczy. Opisane zdjęcia pozwolą nawet najbardziej początkującym uszyć coś dla siebie. Kursy są mojego autorstwa, jeżeli jest inaczej – jest to wyraźnie zaznaczone.

Jeśli masz pytania – pisz na jak.uszyc@go2.pl

Zapraszam również na stronę FB jak.uszyc.com 

Zapraszam więc serdecznie do świata, w którym rządzą kolorowe nitki, materiały, igły, guziczki… 🙂

Życzę dobrej zabawy!

Ewelina Szubartowska