PROSTE I MODNE SZYCIE

  Connie Amaden-Crawford, Łucznik, 2001

Świetny poradnik dla osób pragnących opanować sztukę szycia. 350 stron przystępnego tekstu, przejrzystych instrukcji oraz ilustracji, które uczą jak łatwo uszyć proste i urzekające kreacje. Książka ta jest świetnym poradnikiem i podręcznikiem krawiectwa. To cenne narzędzie dla osób pragnących opanować sztukę szycia.

*

USZYJ W JEDNO POPOŁUDNIE

2011

Mnóstwo praktycznych, łatwych i szybkich w realizacji projektów rzeczy, przydatnych dla dziecka i do domu. Od śliniaczka przez torbę na zakupy po pokrowiec na fotel i powłoczki na poduszki. Oprócz dokładnych objaśnień, co, z czego i jak uszyć, wiele przydatnych, sprawdzonych rad.

*

PROSTE SZYCIE

Isabella Beck, 2009

Szycie nie jest trudne. Również ci, którzy dopiero zaczynają, mogą szybko osiągnąć pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. Książka pokazuje podstawy szycia z wyczerpującymi instrukcjami kolejnych etapów.

*

SZYCIE. PRAKTYCZNY PORADNIK

2009

 Szycie-praktyczny poradnik wyjaśnia najczęściej pojawiające się pytania. Książka daje rady, jak kompletować przybory, mowi o materiałach i metodach szycia, a także reperowaniu i łataniu oraz pomysłach na wyposażenie domu. Można znaleźć w niej kolorowe zdjęcia oraz mnóstwo rysunków.

*

ŚCIEGI KRAWIECKIE

Lorna Knight, 2008

 Niezastąpiony poradnik dla osób szyjących, praktyczna pomoc w posługiwaniu się wszystkimi technikami szycia ręcznego i maszynowego, od ściegów i fastrygowania poczynając, a na szwach i rodzajach tkanin kończąc. Początkujący znajdą tu podstawowe wskazówki poparte czytelnymi zdjęciami i rysunkami. Natomiast obeznani już z szyciem – podpowiedzi, jak mogą jeszcze wykorzystać swoje zdolności krawieckie.

*

ŁATWE SZYCIE 

Claudia Giesser

Świat Książki, 2000

Autorka niniejszego poradnika pokazuje, jak gotowe ubrania – szybko, łatwo i niedrogo – przerobić na „szyte na miarę”. Wiele cennych porad, zwłaszcza dla początkujących.

*

CUDA SPOD IGŁY

MOŻESZ USZYĆ W 10, 20 LUB 30 MINUT

Nancy Zieman

Świat Książki 2004

 

W książce znajdziemy pomysły na wyposażenie kącika krawieckiego, upiększenie kuchni czy sypialni, a także inne.

Autorka udzila rad, jakie tkaniny wybrać oraz jaką technikę wykorzystać.  25 projektów przedstawionych w tej książce jest podzielonych ba bloki 10, 20 i 30 minutowe. Są naprawdę logicznie i czytelnie przedstawione. Osoba początkująca na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Książka ma jednak jedną wadę… jedynym miejscem, gdzie udało mi się ją zdobyć, była biblioteka. Podejrzewam że do zdobycia jest także w antykwariacie.

*

PODUSZKI I PODGŁÓWKI

SZYCIE I ZDOBIENIE

RM, 2012

Kto z nas nie lubi wygody? A jeśli idzie ona w parze z elegancją, to czego chcieć więcej? Miękkie, uwielbiane przez dzieci i dorosłych, piękne i odświeżające wygląd wnętrza. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Mowa, oczywiście, o poduszkach. Odrobina czasu, pracy i będziemy mogli cieszyć oczy nowym wizerunkiem pokoju, sypialni czy salonu. Ażurowe, haftowane, w paski, kwiaty, z guzikami, troczkami i kokardami – każda samodzielnie uszyta poduszka lub poszewka będzie oryginalna ozdobą. Wszystkie etapy szycia poduszek i podgłówków szczegółowo opisano i sfotografowano. Książka dla każdego, kto lubi niebanalne dekoracje wnętrz i… przytulanki!

WIELKA KSIĘGA SZY CIA

Marie Clayton

Bellona, 2009

Wielka księga szycia” jest wypełniona wyczerpującymi informacjami dla początkujących i zaprawionych w bojach entuzjastów szycia. Każdy rozdział zawiera podstawowe techniki, którym towarzyszą jasne i skondensowane instrukcje i łatwe do naśladowania ilustracje krok po kroku. Od podstawowych technik po zaawansowane krawiectwo, zabiegi pielęgnacyjne i reperacje, te niezbędne zalecenia są przepełnione po brzegi informacjami dla władających igłą na wszystkich poziomach umiejętności. W tym obszernym przewodniku znajdziemy łatwe do naśladowania techniki i ponad 1000 ilustracji, które poprowadzą entuzjastów szycia przez każdą fazę tej sztuki. Będzie to uniwersalne źródło, do którego będziesz często wracać.

*

SZYCIE – KROK PO KROKU

Chris Jefferys

RM

Pięknie ilustrowany, idealny poradnik dla początkujących i nieco zaawansowanych krawcowych, które chcą stworzyć proste i praktyczne projekty we własnym stylu. Autorka pokazuje jak łatwo można wyczarować ciekawe i praktyczne drobiazgi. Podążając za jej wskazówkami, poznajemy podstawowe przybory, techniki szycia ręcznego oraz maszynowego, przystępnie opisane i wyjaśnione. Poza łatwymi i efektown ymi projektami, od prostych pokrowców na poduszki po nieskomplikowane zasłony, w poradniku zawarto też podpowiedzi, jak prostymi śro dkami można nadać nowy wygląd ulubionym przedmiotom. Wystarczy tylko znajomość podstawowych technik szycia i wybór odpowiedniej tkaniny.

*

SZYCIE

NOWE POMYSŁY NA PIĘKNE WNĘTRZE

Petra Puster

KDC 2002

 

Samodzielne uszyte dodatki do domu zawsze sprawiają dużo radości. Może to być oryginalny obrus świąteczny, poduszki do dziecinnego p okoju, dekoracje okienne lub dowcipne serwetki na stół. Jeśli poznasz i wykorzystasz wszystkie możliwości maszyny do szycia, okaże s ię, że wykonanie każdego wzoru jest łatwe.

*

SZYJEMY Z POLARU DLA DZIECI

Emery Vollertsen Mary

KDC 2006

Zabawa, miękkość i… polar. Polarowe ubrania są miękkie, ciepłe i praktyczne. Oczywiście możesz je kupić w sklepie, możesz jednak także uszyć je własnoręcznie, doskonale się przy tym bawiąc oraz idealnie dopasowując kolor czy fason do charakteru i gustu własnej pociechy. Kiedy już poznasz tajniki szycia dziecinnych ubrań z polaru i ozdobisz je marszczeniami, tasiemkami czy aplikacjami ? czas na polarowe maskotki! One też będą mięciutkie, milutkie i kolorowe! Nic lepszego nie można podarować dziecku niż coś pięknego, ciepłego, miluśkiego, wykonanego własnoręcznie i z miłością. Do książki dołączone są trzy szablony.

*

DŻINS Z FANTAZJĄ

Daniela Cento

Świat Książki 2008

Z dżinsu można zrobić niemal wszystko – ma naprawdę wszechstronne zastosowanie! W praktycznym poradniku autorka podsuwa dziesiątki pomysłów zarówno na ozdobienie istniejących już części garderoby (wykwintną koronką, jedwabnym haftem, koralikami lub perłami) jak i na stworzenie czegoś całkiem nowego. Z dżinsu mogą powstać przeróżne rzeczy: torebki, pokrowce na kanapy, zasłonki, buty, poduszki, oryginalne etui itp… Wzory, rady i wskazówki.